ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Раби – це нація, котра не має Слова. Тому й не зможе захистить себе

О. Пахльовська

 Традиційно 9 листопада разом з усім світом наша школа відзначила День української писемності і мови. Всі охочі: учні, батьки, вчителі – брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Оскільки навчаємося дистанційно,  то і святкування відбувалося на   просторах освітньої платформи Human. Учні різних класів, опановуючи онлайн- сервіс Mentimetr, створили “Портрет рідної мови”.

Класними керівниками проведено виховні години та інформаційні хвилинки до  Дня української писемності  та мови. Вчителями української мови проведено  лінгвістичні ігри, мовознавчі батли та мовні вікторини.  Колективно створено постери – колажі «Плекаймо мову!» та “Стоп суржик!”

         У школі було розпочато  челендж «Улюблена поезія про українську мову», крім того, учні школи активно підтримали ініціативу  Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА у фейсбуці – приєдналися до челенджу  “Мова солов’їна, наша рідна!”

Особливе враження  на старшокласників справив запропонований для перегляду  документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має». Мова – це засіб не лише комунікації, а передусім САМОідентифікації та розпізнання “своїх” серед “чужих”! Свої думки  та погляди щодо мовної ситуації в країні юні громадяни виклали в есе (фото творчих робіт).  Впевнені, ця кінострічка зацікавить і вас:  https://www.youtube.com/watch?v=rDErIyEQFGM

Робимо усе можливе, щоб вшанування української писемності та  мови  не обмежувалося одним днем і щоб слова нашого славетного земляка Максима Рильського: « Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…»- стали переконанням кожного нашого учня.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!