Міжнародний день боротьби за скасування рабства

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щороку 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

За даними Міжнародної організації праці, на сьогодні у світі близько 40 млн людей є жертвами сучасних форм рабства.

Соціально-економічні та психосоціальні виклики, спричинені пандемією COVID‑19, роблять нас більш уразливими до торгівлі людьми та експлуатації. Тому Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні запустило онлайн-квест, щоб підвищити обізнаність українців про правила безпечної подорожі та працевлаштування.

Віртуальна тридцятихвилинна пригода дозволяє користувачам перевірити, що може статися, якщо вони підпишуть контракт, не прочитавши його, погодяться перевезти посилку від незнайомця за кордон, віддадуть свій паспорт роботодавцю, приймуть або відхилять низку інших ризикованих пропозицій під час подорожі.

Квест «Шукаєш роботу? Перевір свої сили»

Відео «Що таке торгівля людьми» («Ловці мрій»)

 За матеріалами: https://iom.org.ua/

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *