Новини від 29.03.2018

Educational Era

СТУДІЯ ОНЛАЙН-ОСВІТИ

Усі вчителі початкових класів, а також вчителі-предметники, що працюють з учнями 1-4-х класів, з 01 лютого 2018 року проходять онлайн-навчання  на сайті студії онлайн-освіти EdEra. Дистанційний курс ознайомить вчителів нашої школи з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання. Це один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року та 2019 року (Наказ МОНУ від 15.01.2018 р. № 34 та №36)

Курс складається з 6 модулів. Серед тем – Державний стандарт початкової освіти, методики компетентнісного навчання, інклюзивна освіта. Окремий блок присвячений нейропсихології: науці, що дозволяє вчителю зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні та виправити їх.

Під час навчання передбачається виконання різноманітних теоретичних і практичних завдань, результати яких впливають на отримання електронного сертифікату. У разі успішного проходження курсу, його наявність буде обов’язковою для тих, хто набирає 1 клас, і він зараховуватиметься як підвищення кваліфікації.

СТРАЦІЯ

ПРОГРАМА КУРСУ

  • Модуль 1. Загальний огляд
  • Модуль 2. Організація класу
  • Модуль 3. Інтегроване навчання
  • Модуль 4. Методики викладання у 1 класі
  • Модуль 5. Нейропсихологія
  • Модуль 6. Інклюзивна освіта

Також у м. Житомирі відбувається тренінгове навчання вчителів, які у 2018-2019 навчальному році навчатимуть першокласників. Вже відбулася перша сесія семінарів-тренінгів (16.02 – 17.02.2018 р., 23.02 – 24.01.2018 р.).

Під час тренінгових занять вчителі вправлялися у проведенні основних видів навчальної діяльності, що відповідають вимогам Нової української школи, опановували практику проведення ранкових зустрічей, створювали портрет сучасного учня, вчилися практично реалізовувати компетентнісний, діяльнісний та інтегрований підходи до організації освітнього процесу. Учителі вчилися співпрацювати, відчувати один одного в групі, вести діалог та дискутувати, занурились в атмосферу Нової української школи.

ПРИЙНЯТО ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

21 лютого 2018 року Кабінет міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. Державний стандарт початкової освіти – це базовий документ, який визначає основні засади й підходи до навчання в початковій школі, а також вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання здобувача освіти і загальний обсяг навчального навантаження.

Стандарт опрацьовували впродовж 2-х років. Враховували найцікавіший і найуспішніший досвід 7-и країн, залучили міжнародну експертизу. Також враховували найкращі українські традиції, зокрема, які пов’язані зі світосприйняттям, методиками навчання, активного пізнання, закладені ідеї Василя Сухомлинського.

Тобто, цей Стандарт є українським продуктом, який базований на найкращому зарубіжному та національному досвіді.

Головна ідея Нової української школи і нового Стандарту зокрема – навчання, побудоване на компетентностях.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!